3 листопада 2011 р.

Освячено храм на честь святого великомученика Димитрія Солунського в селі Вишнів

Освячено храм на честь святого великомученика Димитрія Солунського в селі Вишнів. Митрополит Ніфонт (Солодуха)

29 жовтня, в суботу, в день пам’яті святого мученика Лонгина Сотника, митрополитом Луцьким і Волинським Ніфонтом було звершено чин освячення новозбудованого храму в селі Вишнів Ківерцівського району Волинської області.

Фундамент храму Вишнівську релігійну громаду на честь великомученика Димитрія Солунського було засновано у 2006-у році. Того ж року, в день перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця, митрополит Ніфонт особисто відслужив в селі чин на заснування храму, одразу після чого громада активно віддалася справі будівництва храму під керівництвом виконуючого обов’язки настоятеля священика Михаїла Росоловського.

Тимчасове приміщення для молитви За пропозицією священика громадою було створено тимчасове приміщення, в якому протягом п’яти років підносилися молитви парафіян на чолі з новопризначеним настоятелем священиком Ігорем Григолою, відправлялися загальні богослужіння і треби. Минуло п’ять років - п’ять років трудів і молитви. Не одну сотню тисяч гривень, нелегко зароблених парафіянами, було віддано на спорудження дому Божого, згуртовано трудилися на будівництві чоловіки і жінки, літні люди і діти.

Новий храм І нарешті храм постав, хоч і не у всій своїй красі, бо попереду ще не один рік роботи по завершенню будівництва та належного облаштування храму, але постав у тому вигляді, який задовольняє фізичні та естетичні потреби парафіян, аби в ньому могли підноситися спільні молитви до Господа. Благодать Божа, як відповідь на молитви мирян і духовенства на чолі зі своїм архіпастирем, перетворила новобудову на істинний дім Бога живого, в якому, сподіваємось, скільки тільки триватиме людська історія, будуть підноситися гарячі молитви людей і благословення Боже сходитиме на всякого, хто переступає поріг храму з благоговійним трепетом, вірою та любов’ю.

Вручення нагороди Новаку Василю Арсеновичу та ін. Цього дня церковними нагородами були відзначені окремі парафіяни: найперше це староста храму Новак Василь Арсенович та скарбник храму Чиж Любов Василівна, а також парафіяни, що віддали свої земельні наділи під будівництво храму, і окремі благодійники. Треба сказати, що в підготовці до свята активну участь брав перший з фундаторів сільського храму депутат обласної ради Олешко Петро Степанович, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира нагороджений в свою чергу церковним орденом. Олешко Петро Степанович та Горбатюк Анатолій Олексійович Почесним гостем на святкуванні також був житель сусіднього села народний депутат України Горбатюк Анатолій Олексійович, який за кілька днів до освячення подарував сільському храму триярусне панікадило, що є тепер чи не першою прикрасою храмового інтер’єру. Прибула на свято і голова сільської ради Демедюк Валентина Іванівна, яка теж по мірі можливостей долучається до розбудови повноцінного життя на парафії. Окрім жителів Вишнева на свято прибули уродженці села, гості з Луцька та сусідніх сіл, духовенство з сусідніх парафій, журналісти друкованих та телевізійних ЗМІ.

Протоієрей Георгій Шевчук, протодиякон Ігор Савієвський Божественну Літургію з благословення архіпастиря очолив настоятель кафедрального Свято-Покровського храму у Луцьку протоієрей Георгій Шевчук. По Літургії відбулася традиційна хресна хода навколо храму з читанням уривків з Євангелія та окропленням храму і народу свяченою водою.

 

 

Протоієрей Олександр Кондратюк, свящ. Ігор Григола. На завершення святкування благочинний Ківерцівського району протоієрей Олександр Кондратюк виголосив коротке повчання з нагоди свята та запросив до слова почесних гостей, після чого настоятель храму священик Ігор Григола подякував усім, хто так чи інакше долучився до побудови храму і взяв участь у святкуванні з нагоди його освячення.

Офіційний сайт Волинської єпархії УПЦ

Переглянути фото і відео >>>